Hakkımızda

Puma Denizcilik ve Lojistik A.Ş.

Puma Denizcilik ve Lojistik A.Ş. Türkiye’nin tüm ana şehir ve limanlarında konuşlanmış Gemi Acenteliği, Forwarding ve Lojistik firmasıdır. Acentalık servislerinin yanı sıra elleçleme, koruyucu acentelik, lojistik ve operasyon hizmetleri vermektedir. Maksimum verimliliği sağlamak için bilgi teknolojileri ve yazılım geliştirme konularına büyük yatırım yapan firmamız bu sayede etkili bir şekilde kısa zamanlarda büyük hacimlerde yük elleçlemeyi başarmıştır.
Tüm taşıma modellerini (deniz, hava, kara, demir yolu) kullanarak ve gerektiğinde bu modelleri birleştirerek (multimodel taşımacılık) taşıma maliyetlerini düşürmeyi ve hızı arttırmayı hedefler. Çoğunlukla FCL + LCL ihracat ve ithalat kargolarını taşımaya odaklanan firmamız Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden biri olmuştur. Merkezimiz İstanbul’da olup İzmir ve Gemlik’te de ofislerimiz bulunmaktadır. Ayrıca kendi sahibi olduğumuz gümrükleme firmamız TGM- Topçuoğlu Gümrük Müşavirliği sayesinde DDP kapı teslim servis verebilmekteyiz. İstanbul merkezimiz Eski İstanbul olarak adlandırılan bölgede 410 m2'lik bir alan üzerinde 3 kat olarak konuşlanmış olup Haydarpasa limanına da çok yakındır. Merkez ofisin yanı sıra İstanbul’da ayrıca 3 operasyonel ofisimiz bulunmaktadır.
  • Atatürk Havalimanı Ofisi (İstanbul Ana Yurtiçi ve Uluslararası Havaalanı)
  • Haydarpaşa Liman Ofisi (İstanbul Asya yakasında)
  • Ambarlı Liman Ofisi (İstanbul Avrupa yakasında)
İzmir ve Gemlik gibi ana liman kentlerinde iki şubemiz olup toplam çalışan adedi bordrosuna ve sözleşme esasına göre 40 kişidir. Atatürk Hava Limanı ve Ambarlı Limanı’na çok yakın olan gümrüklü saha ve ihracat istifleme alanına sahip depomuz vardır. Ana faaliyetlerimizin yanı sıra kendi kontratlı taşımacılarımız aracılığıyla iç nakliye ve dağıtım hizmetleri sağlamakta olan PUMA DENİZCİLİK VE LOJİSTİK A.Ş. FIATA ve EIA (Avrupa Intermodal Derneği) üyesidir.

Dijital Çağ, Modern

Tarihsel Gelişim

tarihsel