Haberler

20 Ocak 2021

Haber

DFDS, HSF Lojİstİk
Grubu’yla soğuk zİncİrde
büyüyecek
Avrupa soğuk zincir taşımacılığının önde gelen kuruluşlarından HFS Grubu’nun satın alımı kesinleştiğinde, DFDS'nin soğuk zincir işini dört katına çıkarması ve Kuzey Avrupa'nın önde gelen soğuk zincir lojistik sağlayıcısını yaratması bekleniyor. Danimarkalı denizcilik ve lojistik şirketi DFDS, soğuk zincir lojistik sağlayıcısı HSF Logistics Group'u DKr2.2 milyar (358.8 milyon dolar) değerinde bir anlaşmayla satın almayı kabul etti.
Firma, yeni kurulan ve tamamen sahip olduğu bir yan kuruluş aracılığıyla kuzey Avrupa'nın önde gelen soğuk zincir lojistik sağlayıcısını yaratacak olan borçsuz satın alma işlemini yaptığını belirtti.
HSF Lojistik grubu, kontrollü sıcaklık tedarik zincirlerinde faaliyet gösteren et üreticileri ve diğer gıda üreticilerine hizmet sunma konusunda uzmanlaşmış bir aile şirketi ve 1.800 kişi istihdam ediyor.
Şirket, satın almanın ardından DFDS'e 22 noktada faaliyet gösteren 700 kamyon ve 1.700 reefer vereceğini belirtti.
HSF Lojistik Grubu'nun mevcut faaliyetlere eklenmesi coğrafi kapsamı Hollanda, İskandinavya, Almanya ve Güney Avrupa'nın yanı sıra Çin ve Fas'a da genişlemesi anlamına geliyor. Buna ek olarak, DFDS'nin kültür balıkçılığı/deniz ürünleri ve genel gıda lojistiği uzmanlığına et lojistiği de eklenecek.
Düzenleme onayı bekleyen anlaşmanın yaklaşık üç ay içinde tamamlanması öngörülüyor.
dfds