Haberler

19 Kasım 2020

Haber

'Göndericiler, deniz taşımacılığı
cehenneminden kaçmak için havaya
geçiyor'
Ancak bu, son haftalarda bazı (fiyat) istikrarına sahip bir modda oranları artırıyor, diyor forwarder Deniz navlun oranlarının şimdiye kadar görülen en yüksek seviyelerden bazılarına ulaşmasıyla birlikte, ekipman kıtlığı, geç gemiler ve hala yükseltme garantisi yokken, bazı nakliyeciler havaya geçmeye başlıyor ve istikrarın tadını çıkaran bir modda oranları artırıyor. İngiltere merkezli nakliye şirketi Metro Shipping'e. Firma, yeni kurulan ve tamamen sahip olduğu bir yan kuruluş aracılığıyla kuzey Avrupa'nın önde gelen soğuk zincir lojistik sağlayıcısını yaratacak olan borçsuz satın alma işlemini yaptığını belirtti.
"Mevcut konteyner hattı tutarlılığı ve güvenilirliği eksikliği, benzersizdir ve bazı hatlar görünüşte işlemsel bir modele geçiyor ve analistlerin diğer piyasa katılımcılarının ve nihayetinde nakliyecinin arkasına inşa edilen bir iş modelinin aptallığına işaret etmesine neden oluyor" dedim.
“Konteyner nakliye hatlarının devam eden öngörülemezliği göz önüne alındığında, taşıyıcılar geçici pazarı kullanarak kapasite ve verimi aktif bir şekilde yönetirken, birçok nakliyecinin müşterilere yeterli hizmet seviyeleri sağlaması giderek zorlaşıyor.
Şirket, bir forwarder meslektaşı tarafından ticaret basınında yapılan yorumların altını çizdi: “Taşıyıcılar başarısız oluyor, müşterileri ihmal ediyor, kabul edilebilir bir hizmet sunuyor ve yine de günlük oranları artırıyor. En azından hava taşımacılığı sektörü bu kadar kötü davranmıyor ve yükselen okyanus navlun oranlarından ve düşen hizmet seviyelerinden bıkan müşteriler, bir güvenlik ve kesinlik düzeyi için, ki bu mümkün olmayan bir güvenlik ve kesinlik için, hava taşımacılığına geçmeyi tercih ediyorlar. okyanusta."
Asya'dan Avrupa'ya hava kapasitesi hala kısıtlı ve talepteki artış, bazı havayollarının rezervasyonları reddetmesine veya kargoyu yükseltmek için daha yüksek bir oran talep etmesine neden oldu.
Tarifeli yük gemisi operatörleri dolu ve birçoğunun yük birikimi var ve deniz-hava talebi de artıyor, ancak birkaç havayolu "tercihli oranlarını çok önceden haber vermeksizin geri çekti", ancak bunun geçici bir sorun olmasını bekliyorlar ve bu sorun Aralık ayının ikinci yarısı. "
Metro, yükselen hava oranlarının piyasalara daha fazla kapasite çekiyor gibi göründüğünü gözlemledi; KLM, Katar ve Lufthansa, birçok kişi zaten rezerve edilmiş olmasına rağmen uçuş sayısını ve sıklığını artırdı.
Heathrow ve Benelüks merkezleri sıkışık durumda ve Şangay da büyük gönderiler için bazı gecikmelerle karşı karşıya.
"En tuhaf piyasalarda, artık sadece oranlarla ilgili değil, müşterilerin mallarını almalarını ve tedarik zincirlerini çalışır durumda tutmalarını sağlamakla ilgili.
"Bazı rotalarda, ücretler şu anda önemli değil, öncelik, en kritik sevkiyatlar için prim anlamına gelse bile kargoyu bir gemide denemek ve almaktır."
Pazar analizine devam eden Metro Shipping, “Hava taşımacılığına geçişin sinyalini veren ortaklarımız, pazarın daha yoğunlaştığını ve iki haftalık istikrarın ardından havayollarının oranları bir kez daha artırmaya başladığını doğruladılar.
"Düşen hizmet seviyeleri ve hızla yükselen deniz ve demiryolu navlun oranları, birçok göndericiyi büyük hacimler dahil olmak üzere havayoluna geçiş yapmaya teşvik ediyor."
Son gelişmeler, sevkiyat hatlarının bu ayın ortasından itibaren teyit edilen rezervasyonları iptal ettiğini görerek, Aralık ayına göre TEU başına 1.000 $ 'lık bir artışa işaret ederken, hiçbir rezervasyonun teyit edilemeyeceğini belirtti.
“Aralık ayı boyunca ve hatta Çin Yeni Yılı'na kadar kapasite sıkı olmaya devam edecek. Kritik okyanus durumunun bir sonucu olarak hacimler daha da artarsa, çok ağır ve sürekli bir zirve haline gelebilir.
gondericiler